Solax Triple Power recenze ( Energetická hustota baterií )

Obecně se dá konstatovat, že LFP ( LiFePO4 ) mají standardní hustotu energie 100-120 Wh/kg. Uvedená čísla jsou v tomto období 2020 - 2023 považována a dodávána v podobě bateriových článků jako běžný standard.
LFP  jsou ideální pro výkonná zařízení a průmyslové aplikace, protože mají lepší schopnost odolávat vysokým i nízkým teplotám ( veškerý provoz nabíjení/vybíjení musí být vždy řízen s ohledem na teplotu článků i rozdíl teplot mezi články ).

Energetická hustota je množství energie uvolněné na jednotku hmotnosti (gravimetrická) anebo na jednotku objemu (objemová) s energií vyjádřenou v odpovídajících jednotkách. Nás bude zajímat gravimetrická energetická hustota. Což znamená kolik energie baterie obsahuje v poměru k její hmotnosti. Objemová může být zavádějící, protože "viditelný obal - design baterie" nepřiléhá těsně k bateriovým článkům ( je nutný prostor pro chlazení a elektroniku). Výpočet gravimetrické energetické hustoty se obvykle uvádí ve watthodinách na kilogram ( Wh/kg ).
 

Výpočet : nominální napětí baterie (V) x nominální proud baterie (A) / hmotnost baterie (kg) = gravimetrická hustota energie (Wh / kg).

... mrkněte do fotogalerie. Vstupní hodnoty pro výpočet byly čerpány z firemních a veřejně dostupných materiálů ( porovnáván byl jeden bateriový "blok" ) 

Gravimetrická hustota:
SOLAX Triple Power 39,8 Wh/kg ... téměř 3x nižší než je globálně dodávaný standard
STORION 8,2kWh 111,7 Wh/kg ... zlatý střed globálního standardu 

Baterie Solax Triple Power by mohly nabízet odpovídající/příznivější cenu. Tam kde "technika" nestíhá byly sepsány účelové záruční podmínky ZDE
Líbivě zabalené (domníváme se s ALPHA ESS, že se Solax inspiroval u systémů STORION ... ) nemusí být vždy na odpovídající (standardní ) technologické úrovni.

Vypočteným parametrům energetické hustoty Solax Triple power  výše vypočteným odpovídají další údaje z technického listu ... rozebereme názorně příště včetně praktického vysvětlení "co se vlastně děje za provozu".