O nás

Realizujeme fotovoltaiky od roku 1996. První hybridní solární elektrárnu jsme realizovali v roce 1998. Investice do bateriového systému neobsahuje jen hardware. Pořizujete si také naše zkušenosti, které sdílíme se všemi našimi partnery v ČR, SR, Polsku a Maďarsku. Doposud jsme realizovali více než 2500 fotovoltaických elektráren. Další již vybavené bateriemi jsme od roku 2015 dodali a realizovali v počtu více než 800. 
PROSOLAR s.r.o. je exkluzívní distributor profesionálních velkosériově produkovaných systémů STORION od ALPHA ESS z Německa www.alpha-ess.de pro ČR, SK, PL, HU.

Slovo jednatele Vladana Marcalíka: "Máme jasný cíl od roku 2015 kdy byly v ČR instalovány  první systémy Storion. Vytyčujeme technologické trendy spolehlivým provozem batriových systémů. Každý instalovaný systém STORION mění tradiční a zastaralý způsob obchodování. Přežitý a pomalý způsob účelově neumožňuje maloodběratelům přístup na burzu s elektřinou. Stávající systém obchodování bohužel neumožňuje elektrickou energii sdílet. Byrokratickým řešením je legislativa na jejíž tvorbě se podílíme. Praktickým řešením jsou aktivní bateriové systémy ovladatelné třetí stranou ( na základě smluvního vztahu ) což systémy Storion nekompromisně splňují. Pokud uvažujete o instalaci bateriového úložiště pak zavrhněte sestavu komponent, protože je za technologickým zenitem. Požadujte smluvní garance využití kapacity baterie z 90% ( je to globální standard ). Objednejte systém nabízející dálkovou dálkovou správu ( nikoliv pouze monitorng ). Dálkovou správou se rozumí vzdálený robotický dohled, možnost aktualizací všech firmware. Dálková správa není vyčítání teplot jednotlivých článků nebo napětí baterie - tohle má kontrolovat logika systému nikoliv uživatel. Systémy s dálkovou správou Storion mají ve standardu od roku 2015. Mějte na paměti, že investice do zastaralých na pohled levných technologií ( a FVE bez baterií ) je investice zmařená. Požadujte systémy hardwarově připravené ( osazené řídící jednotkou PLC ) na obchodování a sdílení elektrřinou ( VPP STORION Prosumer ZDE ). Požadujte záruky na baterie v délce 10 let ( bez omezení počtu cyklů s garantovanou využitelnou kapacitou 90% a to po dobu záruky 10 let ). Vyplácí se výhradně investice do nových technologií jež jsou na špici aktuálních trendů jako je kooperace s chytrou domácností a dobíječkou elektromobilů. Na základě zkušeností s realizacemi hybridních bateriových úložišť od roku 1998 prošly našimi vysokými nároky pouze výrobky od Alpha ESS  ".

Chronologie :
1996 - výpočet FV pro českou družici MAGION 5
1997 - elektrifikace samoty Manětín (Plzeň)
1998 první hybridní FVE v ČR s Pb bateriemi připojená k distribuční síti v obci Ořech/Praha/. Doposud v provozu. 
2006 - založení Prosolar s.r.o. - vyústění nadšení pro sebezásobení elektřinou z fotovoltaiky.
2009 - první ohřev TUV fotovoltaikou v ČR. Penzion v Zubří.
2011 - akumulace energie v bateriích s chemií LiFEPO4. Obohacující začátky skládání článků do základního akubloku 48V/60Ah.
2012 - první energeticky aktivní rodinný dům v ČR (instalován STORION)
2014 - ve vztahu contractor pro First Solar America realizace silnoproudé část nové výrobní linky v Perrysburg, Ohio, U.S.A. Produkce fotovoltaiky 2GWp/rok CdTE panelů s účinností 20% !! Produkce 24h denně. Jedna směna cca 15 pracovníků......dechberoucí zkušenost :-)
2016 - další aktivní dům s hybridní fotovoltaickou elektrárnou. Zkušenostmi z roku 2012 + aktuální technologie = STORION.
Doposud jsme instalovali více než 1200 solárních fotovoltaických elektráren.
- začínáme se systéme distribuovaných bateriií - též virtuální baterie
2017 - výkon měříme instalovanou kapacitou baterií = instalovali a dodali jsme v rámci ČR 800kWh LiFePO4(LFP)
2018 - dynamické ovládání systémů STORION v závislosti na uložené kapacitě, provozu spotřebiče, počasí a aktuálních požadavků uživatele/investora zvládná rozpracovaná platforma PROSTORAGE podrobněji zde
- dokončení systému distribuovaných baterií z roku 2017 - SPLNĚNO
- základy extra rychlého nabíjení DC
- dodáno na český trh 1,6MWh v LFP bateriích
2019 - DC nabíjení osazené baterií jako aktivní součást distribuční sítě - SPLNĚNO
- v ČR ovládáme nejrozsáhlejší a FUNKČNÍ infrastrukturu distribuovaných baterií (virtuální baterie zdarma vestavěna v každém systému STORION - vzniká infrastruktura VPP STORION
2020 
- VPP STORION - SPLNĚNO majitelé systémů STORION jsou již PROSUMERy
2021 -  pilotní projekt komunitní energetiky rodinných domků NOVELL ( navážeme na zkušenosti z roku 2012 a ukážeme směr v sektoru aktivní rezidentní energetiky )  

EU projekty: Litva instalace více než 90% ze všech FVE. Dále Jižní Tyrolsko(sever Itálie), Slovensko, Rusko a Izrael. Obyčejně exportujeme stavebnici FVE se základem na polohovacích jednotkách FoxSun. 

Žádná z uvedených cen nebo informací není závazná. Veškeré ceny a informace jsou  pouze orientační nebo "pro představu" tj.velmi hrubou informaci o činnosti systému. Žádná z uvedených cen nebo informací na této webové prezentaci nepředstavuje závaznou nabídku nebo závaznou informaci sloužící jako podklad pro uzavření kupní smlouvy, smlouvy o dílo nebo reklamační řízení.