Pylontech H1 / H2 recenze ( rozbor záruk )

V rámci osvěty je potřeba uvést na pravou míru MARKETINGOVOU informaci "Záruky na Pylontech jsou 10 let ".

Záruky jsou záměrně sepsány tak, že v nich malo který technik vyčte jakými kličkami se bude reklamace "řídit". 

Prachbídný počet 4000 cyklů je vševypovídající ( standardem jsou nyní baterie s 10 000 a více cykly  - to je standardně kvalitní baterie ). 

Poslední strana záruk ( viz. odkaz níže) je uvedeno:
" The warranty period could be extended to 10 years FOR FREE by successfully register your product on Pylontech website: www.pylontech.com.cn/service/support. Then, the Minimum Capacity/remaining
capacity of the modules in this document would be not less than 50% of the Nominal Capacity at the end of Warranty Period. "

Překlad : Záruční doba může být prodloužena na 10 let ZDARMA úspěšnou registrací produktu na Web Pylontech: www.pylontech.com.cn/service/support. Na konci záruční lhůty ( po 10 letech provozu) bude minimální kapacita / zbývající kapacita modulů uvedených v tomto dokumentu zřejmě nebude menší než 50% jmenovité kapacity.

Vysvětlení: jestli má baterie po 10 letech využitenou kapacitu 50% pak se v praxi jedná jen o 25% ( 2,5kWh z 10kWh ) ... baterie je po 5 letech na konci svých dní. Záruka je tak v reálu 5 letá ( ... nevztahuje se na baterie poškozené měničem wink ).

Ovšem to " nejlepší" je v čl.4 odstavcích b) c) d) e) kde je mimo jiné taxativně uveden proces posouzení baterií v rámci reklamačního řízení :
- že teplota baterie musí být během provozu 25°C ( BMS baterií zaznamenává špičkové nadlimitní a podlimitní stavy telpoty )
- že baterie budou účelově testovány nízkými proudy 14,8ADC pro H1 a 7,4ADC pro H2, aby "reklamačně prošly" ( BMS baterií zaznamenívá špičkové nadlimitní a podlimitní stavy nabíjecích a vybíjecích proudů )
Příklad: vybíjení 14,8ADC na 2x baterie H1 ( napětí 192VDC ) vzorec P = U.I = 192 x 14,8 =  výkon 2,8kW je poměrně nízký vzhledem k realitě kdy je připojen měnič s výkonem 5kW, 8kW nebo dokonce 10kW  

Po instalaci jsou baterie ( Pylontech, BYD, BMZ, AXITEC aj ) v sestavách provozovány mezi 30% SOC ( někdy je doporučeno 40% SOC) až 80% SOC což je využití baterie z cca 50%.
Tento provoz se týká všech baterií v sestavách kde není EMS (chrání baterie proti šokovým odběrovým proudům hybridního měniče)
V reálném provozu se ukládá maximálně 5kWh energie do 10kWh baterie Pylontech ( a také BYD, BMZ, SOLAX, AXITEC aj. ).
Více bohužel z podstaty "balancování baterií na základě jejich napětí" uložit bez špokození článků v baterii nelze.  

Jestliže STORIONy mohou splňovat a splňují globální standardy kdy ZARUČENÁ minimální využitelná kapacita po 10 letech provozu je 80% a baterie nabízela po dobu záruční lhůty uložení ZARUČENÝCH 10kWh do 11,6kWh pak se opodstatněně domnívám, že ostatní mohou nabízet totéž.