platforma PROSTORAGE

Jedná se o funkci virtuální baterie, která je v systémech STORION zdarma-již v ceně zařízení.

Prosolar s.r.o. je nositelem a nyní již realizátorem myšlenky propojení a zviditelnění veškerých bateriových systémů/domovních, průmyslových/ dále AC a DC dobíjecích stanic pro elektromobily pod jednou platformou PROSTORAGE.
Okamžik kdy se bateriové systémy chovají jako aktivní a podpůrné prvky v distribuční soustavě jsme odstartovali a právě jej urychlujeme.
Každý systém STORION od T5 až po T150 je vybaven PLC/průmyslový jednoúčelový PC/. Systémy STORION lze monitorovat, dálkově ovládat ve smyslu buď okamžitého vybíjení baterií do distribuční sítě nebo spínáním spotřebičů nebo nabíjení instalovaných baterií a to i sekvenčně/made by Prosolar/ z distribuční sítě. Vše se děje buď na základě požadavků distributora nebo obchodníka a nebo zcela automaticky podle aktuální situace na trhu s elektřinou.
Platforma PROSTORAGE zahrnuje nabíjecí stanice PROSTATION AC s výkonem 3x22kW, které poskytují informaci o právě připojeném vozidle stavu nabití baterie a stavu nabíjení baterie ve vozidle.
Dále PROSTORAGE zahrnuje nabíjecí stanice PROSTATION DC s nabíjecím výkonem 150kW. Naše nabíjecí stanice PROSTATION DC jsou vybaveny bateriemi s minimální kapacitou 100kWh. Pro omezení skokových výkonových požadavků na distribuční soustavu.
Důvodem budiž holá skutečnost, že distribuční soustava není akumulátor ani baterie. Dobu kdy distribuční soustava bude soustavou komunikačně propojených baterií právě tvoříme veřejnou platformou PROSTORAGE.