18kWh v bateriích pro hybridní fotovoltaickou elektrárnu

Navrhujeme klientům nadčasově dimenzované hybridní fotovoltaické elektrárny. Do naší koncepce nadčasové fotovoltaiky přesně zapadá právě představený systém STORION S5.
Při předchozích instalcích jsme byli bohužel omezováni prostorem v jednom kabinetu(doposud max 12,8kWh na ploše 0,6x0,6m). Což se s příchodem STORION S5 na český trh změnilo. Prostor pro baterie je dostatečně velký a celková kapacita 18kWh představuje aktuálně největší úložiště pro instalaci do rodinného domku na trhu. Na ploše 0,36m2 tedy je k dispozici až 18kWh bateriích, hybridní měnič 4,6kW a regulace dobíjení s 2xMPPT pro 2x3,5kWp z fotovoltaiky.
Avšak pozor. Uvedené kapacitě 18kWp odpovídá výkon FV pole cca 3,6kWp(1f mikrozdroj). Nabízíme tedy systémy, které jsou naladěny na aktuální legislativu.
Výkon panelů a kapacitu baterií je tedy vhodné navyšovat tak ať je obojí vždy ve výkonové rovnováze.
STORION S5 má vestavěn hybridní měnič GoodWee a solárním regulátor dobíjení se dvěma nezávislými MPP trackery z fotovoltaiky. Výkon fotovoltaiky může být až do výše uvedených 2x3kWp bez nároků na instalaci dalšího kabinetu. 
Výše poměru výkonu fotovoltaiky a kapacity baterie se týká výhradně baterií LFP (LiFePO4). U olova by se jednalo o maximální kapacitu 10kWh(na 6kWp fotovoltaiky). Parametry STORION S5 naleznete zde